Pokud chceš univerzitu poznat víc než jen během dne otevřených dveří, na řadě fakult Masarykovy univerzity můžeš využít celoroční, semestrální či několikadenní kurzy, semináře a soutěže, které jsou určené přímo pro středoškoláky.

Celou řadu aktivit pořádá studentský Spolek přátel severské zvěře. Nemusíš se bát, že jeho hlavním účelem je záchrana ledních medvědů. Spolek sdružuje čtyři akce pro středoškoláky, což je soutěž pro INTERdisciplinárně SOutěživé Bytosti neboli InterSoB, INTERnetová LOgická Soutěž čili InterLoS a také Korespondenční seminář informatiky KSI a soustředění pro řešitele seminářů s názvem K-SCUK.

InterSob je oblíbená jednodenní akce pro dvou- až čtyřčlenné týmy, které mají za úkol v Brně obejít několik stanovišť s různými úkoly. Seznámí se tak s univerzitním prostředím i s vysokoškolským pohledem na vědu.

InterLoS je také jednodenní a týmová záležitost, ale kvůli ní nemusíš nikam jezdit. Celá soutěž se odehrává na internetu, kde soutěžící během několika hodin řeší různě obtížné úlohy, které jsou šifrovacího, logického nebo programovacího charakteru. Stačí se jen sejít doma s partou kamarádů a pustit se do toho.

Zájemci o dlouhodobější aktivity se můžou přihlásit do řady kurzů a seminářů, jako je korespondenční výuka informatiky KSi nebo Brněnský korespondenční seminář z matematiky Brkos, ViBuCh – vzdělávací ikurz pro budoucí chemiky – nebo ekologický seminář KEKS.

„Díky kurzům a soutěžím zjistí, že vzdělávání se nemusí odehrávat jenom v učebnách. Vyzkoušejí si své schopnosti v mnoha různých oblastech, zabaví se, získají nové kamarády a v neposlední řadě se naučí něco nového, často už na vysokoškolské úrovni. O to snazší budou pak mít nástup na univerzitu – přijímačky zvládnou levou zadní, budou mít celkem přesnou představu, jak to tu bude vypadat, a vůbec získají tak trochu náskok,“ popisuje výhody předseda Spolku přátel severské zvěře Martin Ukrop, který si jako středoškolák několik z těchto aktivit vyzkoušel. Teď už je sám připravuje pro své nástupce.

intersob.math.muni.cz

interlos.fi.muni.cz

keks.math.muni.cz

brkos.math.muni.cz

vibuch.math.muni.cz

ksi.fi.muni.cz

MUNI má obrovskou nabídku, ze které si vybere každý. Čeká na tebe 1300 oborů a kombinací. PROHLÉDNOUT SI OBORY

Další zajímavé články

Na vysoké se neboj experimentovat

Stanislavu Gálikovi se daří, na co sáhne. Časopis Forbes ho za to vloni vybral do skupiny elitních Čechů v anketě 30 pod 30. Krátce po škole Gálik výhodně prodal luxusní krejčovství, které založil jako student. Pak šéfoval organizaci Unifer, která dává... Číst více

TSP: Verbální myšlení

Vyzkoušej si modelové příklady a procvič verbální myšlení. Číst více

TSP: Analytické myšlení

Vyzkoušej si modelové příklady a procvič analytické myšlení. Číst více