Znáš svoje práva a nemáš rád nespravedlnost? Na právnické fakultě tě připraví na cestu soudce i advokáta.

Studovat právo v hlavním městě české justice by chtěl každý. V Brně se ti to může splnit. Fakulta se nachází v centru města kousek od Ústavního, Nejvyššího i Nejvyššího správního soudu, je tu Kancelář veřejného ochránce práv i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Nejen že tě budou učit odborníci, kteří tam pracují, ale budeš k nim vedle řady brněnských advokátních kanceláří moct i chodit na praxi.

Fakulta se pravidelně umisťuje na samé špičce žebříčků českých právnických fakult. Kvalitní učitelský sbor, složený z předních akademiků i odborníků z praxe, neklade takový důraz na schopnost znát zpaměti stohy předpisů, ale více ocení schopnost právnicky myslet a umět vyhledávat informace. Sloužit ti k tomu bude mimo jiné rozrůstající se digitální knihovna, která v elektronické podobě nabízí řadu současných i historických materiálů.

Díky volitelným předmětům se navíc můžeš specializovat na vybranou oblast práva už během studia. Ve výběrových seminářích se naučíš tvořit obchodní smlouvy pro velké společnosti, zjistíš více o právu informačních technologií a v kurzu Mediální právo zase nahlédneš do zákulisí médií.

Každoročně na fakultu přijíždějí také odborníci, kteří zejména na speciálních kurzech nebo na konferencích a přednáškách se studenty diskutují o aktuálních mezinárodních tématech. Ostatně ani ty nemusíš studovat jen v Česku. Můžeš získat stipendium a odjet na semestr až dva do zahraničí za studiem nebo na stáž.

Budova Právnické fakulty MU

Tomáš Přeček, student práv z Havířova

Kdo ti byl inspirací při výběru oboru studia?
Hodně mě inspirovalo soutěžení v debatování, které mě nadchlo na střední škole.

Jak jsi hledal motivaci při přípravě na přijímačky?
Připrav se a buď úspěšný, nebo běž do kina a po cestě se můžeš zapsat na úřad práce. Motivace jasná.

Kdybys nestudoval na právnické fakultě, co bys teď dělal?
Asi bych každý všední den počítal hodiny do konce směny za pokladnou v supermarketu a doufal, že to příští rok už vyjde.

Jaké vlastnosti jsou podle tebe pro dobrého právníka nejdůležitější?
Podle mého ideálu by měl být výřečný, pokorný, důvěryhodný, přesvědčivý a hlavně čestný.

Nabídku studijních programů, které můžeš studovat na právnické fakultě najdeš na univerzitním webu.

Na Muni přihlášku můžeš podat do 28. 2. 2019.

Čerstvé rozsudky ve výuce. To je specialita fakulty, na které učí celá řada soudců či asistentů Ústavního nebo Nejvyššího správního soudu.

Přijď na den otevřených dveří na právnické fakultě: 10. 1. 2019.

MUNI má obrovskou nabídku, ze které si vybere každý. Čeká na tebe 1300 oborů a kombinací. PROHLÉDNOUT SI OBORY

Další zajímavé články

Přírodovědecká fakulta

Některé lidi fascinuje příroda, jiní si ale při pohledu na ni pokládají otázky typu proč a jak. Pokud patříš k těm druhým, tady se najdeš. Číst více

Jak si vybrat obor?

Váháš, co jít studovat? Nebo nad tím ještě nepřemýšlíš, ale víš, že už je nejvyšší čas? Tak čti dál. Nedáme ti sice zaručený návod, jak přijít ke štěstí, ale nabízíme osvědčený postup, jak si udělat ve věcech jasno a zodpovědně se rozhodnout. Číst více

Studentské spolky

Kdo chce na vysoké škole žít, a ne jen přežívat, ten se může na Muni zapojit do aktivit některého z desítek studentských spolků. Je to dobrý způsob, jak získat nové dovednosti, praxi a taky poznat zajímavé lidi. Tady je jen ochutnávka z toho, co na Masarykově... Číst více