Chceš být u toho, když se formují příští generace? Na pedagogické fakultě tě naučí, jak se stát dobrým učitelem.

Budoucím učitelům nabízí fakulta všechny představitelné obory a kombinace. Vedle fyziky, chemie, dějepisu, občanské výchovy i řadu cizích jazyků a další obory, které se vyučují na základních školách. Vzdělání zde dostanou i budoucí sociální a speciální pedagogové.

Studenti se pohybují hlavně po čtyřech budovách rozmístěných kousek od sebe v ulici Poříčí v centru Brna, kousek od řeky Svratky. V areálu fakulty je velké sportoviště a nově otevřená čtyřpodlažní knihovna, v níž jsou k dispozici počítače i menší seminární místnosti pro skupinové studium.

Studijní katalog fakulty je plný nejrůznějších předmětů, díky nimž si můžeš rozšířit obzory i mimo svůj obor. Zajímavé můžou být předměty jako Improvizace a drama v angličtině, Deskové hry ve výuce cizího jazyka nebo Romský jazyk.

Čeká tě povinná praxe na základních školách, ale zapojit se můžeš třeba do doučování sociálně znevýhodněných dětí nebo do různých mezinárodních vzdělávacích projektů od Afriky až po Ukrajinu.

Na fakultě se koná spousta výstav, literárních večerů, sportovních akcí a divadelních a hudebních projektů. Nenech si ujít třeba Týden výtvarné kultury nebo vystoupení univerzitních mažoretek či pěveckého sboru, jednoho z nejlepších amatérských hudebních těles v Česku. Přidat se můžeš ostatně i ty.

Moderní prostory knihovny Pedagogické fakulty MU

Kdo ti byl inspirací při výběru oboru studia?
Moji učitelé z gymnázia, ale hlavně záliba v jejich oborech.

Co ti přišlo nejtěžší na přijímačkách?
Spíš TSP než oborovky, třeba prostorová představivost.

Jak jsi hledal motivaci při přípravě na přijímačky?
Možnost, že nepůjdu studovat, jsem si prostě nepřipouštěl.

Co bys jako učitel jednou chtěl předat svým studentům?Proč sis vybral pedagogickou fakultu?
Určitě to, aby používali vlastní mozek, udělali si svůj vlastní názor a vždycky se snažili nahlížet na věc z různých úhlů.

Nabídku studijních programů, které můžeš studovat na pedagogické fakultě najdeš na univerzitním webu.

Na Muni přihlášku můžeš podat do 28. 2. 2019.

Marek Mynařík, student učitelství anglického jazyka z Vranova nad Dyjí

Velké množství studentské praxe a cílená příprava budoucích pedagogů na inkluzi patří mezi klíčové přednosti fakulty.

Přijď na den otevřených dveří na pedagogické fakultě: 19. 1. 2019, přidej se k události na Facebooku a sleduj novinky k DOD.

MUNI má obrovskou nabídku, ze které si vybere každý. Čeká na tebe 1300 oborů a kombinací. PROHLÉDNOUT SI OBORY

Další zajímavé články

Fakulta sociálních studií

Fascinuje tě, jak funguje lidská společnost? Chceš vidět do lidí? Právě na téhle fakultě tě naučí vyznat se v dnešním světě. Číst více

První dojem z Antarktidy? Pevná půda pod nohama

Geograf  Filip Hrbáček se o polární oblasti a výzkum klimatu zajímal už na střední škole. Na Masarykovu univerzitu sice původně nastoupil na obor učitelství geografie a historie, ale velmi brzy se zaměřil jen na fyzickou geografii a začal se zajímat o Antarktidu,... Číst více

TSP: Prostorová představivost

Vyzkoušej si modelové příklady a procvič prostorovou představivost. Číst více