Díváš se na svět v souvislostech? Láká tě poznávání domácích i cizích kultur? Na filozofické fakultě ti otevřou další obzory.

Na největší fakultě Masarykovy univerzity najdou své místo ti, kteří se chtějí stát experty na jazyky všeho druhu, od ukrajinštiny až po katalánštinu, stejně jako ti, které zajímá historie kultur, náboženství či civilizací.

Studijní katalog navíc obsahuje tisíce zajímavých předmětů a nic člověka nenutí zůstávat uzavřený jen ve svých disciplínách. Nauč se orientovat v záplavě dat třeba v kurzu práce s informacemi, zjisti, jestli se blíží konec světa, nebo si zapiš třeba kurz japonštiny. Omezuje tě jen vlastní fantazie.

Praxi můžeš absolvovat v celé řadě partnerských institucí, nebo se zapoj do výzkumu přímo na fakultě. Třeba v laboratoři, kde psychologové a religionisti pracují s průkopnickými experimentálními metodami.

Středobodem fakulty, jejíž nedávno rekonstruované budovy se nacházejí jen kousek od sebe v centru Brna, je čtyřpatrová knihovna, kde najdeš tisíce knih i místo pro klidné studium. Každý semestr knihovna vypisuje nejrůznější semináře a workshopy, kde tě naučí pracovat s předplacenými elektronickými zdroji nebo jak je správně citovat.

A ani o kulturní život tu není nouze. Na fakultě působí Nadační fond studentů Filozofické fakulty, který každoročně organizuje listopadový lampionový průvod Brnem, ples studentů nebo party Semestrend. Nechybí ani divadelní soubory, které hrají v různých světových jazycích – třeba studentské anglické divadlo nedávno oslavilo už padesát let své existence. Přidej se taky.

Areál Filozofické fakulty MU - pohled na knihovnu

Petra Hyková, studentka psychologie z Olomouce

Kdybys teď nestudovala na filozofické fakultě, co bys dělala?
Stála bych u silnice s batohem a napřaženou rukou.

Kdo ti byl inspirací při výběru oboru studia?
Bruce Willis!

Jak jsi hledala motivaci při přípravě na přijímačky?
Nakoupila jsem si učebnice, a když už jsem je měla, tak mě to nutilo do nich občas kouknout. Navíc každý tvrdil, jak je těžké se na psychologii dostat. Řekla jsem si, že mně se to povede.

Kde nejraději studuješ?
Rozhodně v knihovně, motivuje mě to, že se tam všichni ostatní taky učí. Je tam na studování ideální atmosféra a člověka tam nic neruší.

Nabídku oborů, které můžeš studovat na filozofické fakultě najdeš na univerzitním webu.

Na Muni přihlášku můžeš podat do 28. 2. 2019

Experimentální metody mají své místo i v humanitních vědách. V nových laboratořích Hume lab s nimi pracují třeba psychologové a religionisté.

 

Přijď na den otevřených dveří na filozofické fakultě: 18. a 19. 1. 2019!

MUNI má obrovskou nabídku, ze které si vybere každý. Čeká na tebe 1300 oborů a kombinací. PROHLÉDNOUT SI OBORY

Další zajímavé články

Ekonomicko-správní fakulta

Peníze hýbou světem. Chceš hýbat penězi? Pak patříš právě na tuhle fakultu. Číst více

Vloni stáž v Googlu, letos ve Facebooku

Loňské léto ho pozvala na stáž společnost Google, to letošní strávil na centrále Facebooku v USA. Jozef Marko, dvacetiletý student třetího ročníku informatiky, tak dostal možnost porovnat práci v předních světových IT firmách. Číst více

Jak zvládnout přijímačky

Pokud se chceš stát studentem Masarykovy univerzity, na většině oborů tě neminou takzvané Testy studijních předpokladů (TSP). Fungují jako jednotné přijímací řízení pro všechny fakulty s výjimkou lékařské. Možností, jak se dostat na Muni, je ale daleko... Číst více