Na desítkách středních škol v Česku i na Slovensku má Muni své ambasadory. Jsou to studenti, kteří propojují univerzitu a svou školou, získávají snadný přístup k řadě informací o studiu na vysoké škole, dostanou se do zákulisí Masarykovy univerzity a mají možnost si třeba popovídat se studenty a absolventy svého vytouženého oboru. Přidej se taky.

„Aktuálně máme okolo stovky ambasadorů a hledáme další, protože třetina nám letos odmaturovala,“ uvedla Zuzana Uhlárová, která má projekt na starosti. Být ambasadorem není nic složitého ani časově náročného. „Naopak víte, co se děje na univerzitě, jste s ní v těsném kontaktu. Ale nemyslete si, že budete zvýhodnění i u přijímaček, tam už vaše ambasadorská imunita nesahá,“ říká Tomáš Hreha, který se letos dostal na lékařskou fakultu.

Když se zajímal o lékařské fakulty, narazil na brněnskou a prostudoval si všechny dostupné materiály. Narazil i na projekt Ambasadoři MU a zjistil, že gymnázium ve Vranove nad Topľou žádného nemá. „Chytil jsem se toho, protože jsem se chtěl o univerzitě dozvědět co nejvíc. Největší výhodou byla okamžitá reakce na mé otázky. Využíval jsem to hlavně před přijímačkami, takže jsem věděl, do čeho jdu,“ popsal své zkušenosti Hreha.

Podle něj studenty nejvíc zajímá, jak se dá dostat na konkrétní fakultu a co z nich bude, až dostudují. To se dozví třeba na dnech otevřených dveří. Slováci se navíc zajímají i o takové věci, jako zda jsou v Česku šikanovaní a jestli budou muset komunikovat jen v češtině (Na obojí je odpověď: Ne! :).

Náhodou se k ambasadorské činnosti dostala i Klára Vráželová, která studuje střední ekonomickou školu v Jihlavě. „Dozvěděla jsem se spoustu věcí o tom, jak to na vysoké chodí. Pomohlo mi to rozhodnout se, jaká škola by mi vyhovovala. Jak rozhovory se studenty na MU nebo s těmi, co mají Masaryčku už za sebou, tak i srazy, konference a soutěže byly víc, než jenom zábava,“ popsala své zkušenosti.
muni.cz/ambassadors

MUNI má obrovskou nabídku, ze které si vybere každý. Čeká na tebe 1300 oborů a kombinací. PROHLÉDNOUT SI OBORY

Další zajímavé články

Právnická fakulta

Znáš svoje práva a nemáš rád nespravedlnost? Na právnické fakultě tě připraví na cestu soudce i advokáta. Číst více

Ambasadorství ti pomůže v rozhodování

Na desítkách středních škol v Česku i na Slovensku má Muni své ambasadory. Jsou to studenti, kteří propojují univerzitu a svou školou, získávají snadný přístup k řadě informací o studiu na vysoké škole, dostanou se do zákulisí Masarykovy univerzity a... Číst více

Na univerzitu za severskou zvěří

Pokud chceš univerzitu poznat víc než jen během dne otevřených dveří, na řadě fakult Masarykovy univerzity můžeš využít celoroční, semestrální či několikadenní kurzy, semináře a soutěže, které jsou určené přímo pro středoškoláky. Číst více