Některé lidi fascinuje příroda, jiní si ale při pohledu na ni pokládají otázky typu proč a jak. Pokud patříš k těm druhým, tady se najdeš.

Globální změna klimatu, znečištění životního prostředí, vznik rakoviny, příčiny zemětřesení nebo genetický původ Evropanů. To jsou ochutnávky z témat, kterým se věnují odborníci na přírodovědecké fakultě a kterým se můžeš věnovat i ty. Vybírat můžeš z řady oborů od matematiky a fyziky až po chemii a biologii. Stát se z tebe může vyhledávaný expert i středoškolský učitel.

Vedle přednášek a seminářů, které se odehrávají ve dvou areálech fakulty (jeden v kampusu a druhý v centru města), tráví studenti hodně času v laboratořích a za praktickými cvičeními míří i do terénu. Díky různým kurzům máš možnost vyjet i do zahraničí, každý rok například vyráží vybraní studenti spolu s vyučujícími z kurzu Polární ekologie provádět výzkumy na Špicberky a někteří se dostanou i na polární stanici v Antarktidě.

Studenti se také každý rok v září intenzivně zapojují do organizace akce Noc vědců, kde pomáhají s popularizací vědy. A cestovatelští nadšenci si určitě oblíbí Cestovatelské středy, kde si vysokoškoláci a učitelé vykládají o tom, kam vyrazili do světa, třeba i za poznáváním fauny a flóry.

Budova Přírodovědecké fakulty MU v univerzitním kampuse

Kdybys nestudovala na přírodovědecké fakultě, co bys teď dělala?
Kdybych nebyla na přírodovědě, tak bych se asi pokoušela se sem dostat. Studium je pro mě další možnost, jak se naučit něčemu novému.

Kdo ti byl inspirací při výběru oboru studia?
Z velké části se o to zasloužil velký popularizátor vědy Petr Kulhánek, který oživil mou zálibu v poznávání fyziky. A později ještě astrobioložka Michaela
Musilová.

Jaká je tvoje nejoblíbenější část studentského dne?
Když mám možnost vidět aspoň kousek přírody. Té si člověk příliš neužije, když se musí hodně učit.

Nabídku oborů, které můžeš studovat na přírodovědecké fakultě najdeš na univerzitním webu.

Na Muni přihlášku můžeš podat do 28. 2. 2018. 

Zlatica Kalužná, studentka biofyziky z Kysuckého Nového Mesta

Fakultní odborníci i šikovní studenti míří každý rok na vědecké expedice na Špicberky i do Antarktidy.

 

Přijď na den otevřených dveří na přírodovědecké fakultě: 20. 1. 2018 a 23. 1. 2018, přidej se k události na Facebooku a sleduj novinky k DOD.

MUNI má obrovskou nabídku, ze které si vybere každý. Čeká na tebe 1300 oborů a kombinací. PROHLÉDNOUT SI OBORY

Další zajímavé články

TSP: Kulturní přehled

Vyzkoušej si modelové příklady a procvič kulturní přehled. Číst více

10 věcí, které tě budou na Brně bavit

Znáš moravskou metropoli jen podle názvu filmu Nuda v Brně? Nevěř tomu. Stovky tisíc studentů před tebou, které se v moravské metropoli vystřídaly, svědčí o pravém opaku. Brno není místo, do kterého se zamiluješ na první pohled, ale už na ten druhý zjistíš,... Číst více

TSP: Kritické myšlení

Vyzkoušej si modelové příklady a procvič kritické myšlení. Číst více