Některé lidi fascinuje příroda, jiní si ale při pohledu na ni pokládají otázky typu proč a jak. Pokud patříš k těm druhým, tady se najdeš.

Globální změna klimatu, znečištění životního prostředí, vznik rakoviny, příčiny zemětřesení nebo genetický původ Evropanů. To jsou ochutnávky z témat, kterým se věnují odborníci na přírodovědecké fakultě a kterým se můžeš věnovat i ty. Vybírat můžeš z řady oborů od matematiky a fyziky až po chemii a biologii. Stát se z tebe může vyhledávaný expert i středoškolský učitel.

Vedle přednášek a seminářů, které se odehrávají ve dvou areálech fakulty (jeden v kampusu a druhý v centru města), tráví studenti hodně času v laboratořích a za praktickými cvičeními míří i do terénu. Díky různým kurzům máš možnost vyjet i do zahraničí, každý rok například vyráží vybraní studenti spolu s vyučujícími z kurzu Polární ekologie provádět výzkumy na Špicberky a někteří se dostanou i na polární stanici v Antarktidě.

Studenti se také každý rok v září intenzivně zapojují do organizace akce Noc vědců, kde pomáhají s popularizací vědy. A cestovatelští nadšenci si určitě oblíbí Cestovatelské středy, kde si vysokoškoláci a učitelé vykládají o tom, kam vyrazili do světa, třeba i za poznáváním fauny a flóry.

Budova Přírodovědecké fakulty MU v univerzitním kampuse

Proč sis vybral přírodovědeckou fakultu?
Mám rád biologii a chemii a fakulta nabízela obor, ve kterém se dá obojí užitečně skloubit.

Co tě v prváku příjemně překvapilo?
Příjemně mě překvapilo dobré vybavení školy a vstřícní vyučující. Vždycky se nám snažili pomoci.

Co bys poradil těm, kteří se na fakultu hlásí?
Aby se pořádně připravili na přijímací zkoušky a nenechali nic náhodě. A najděte si během letních prázdnin čas i na školu.

Nabídku oborů, které můžeš studovat na přírodovědecké fakultě najdeš na univerzitním webu.

Na Muni přihlášku můžeš podat do 28. 2. 2017. 

Adam Janotík, student biochemie z Moravan

Fakultní odborníci i šikovní studenti míří každý rok na vědecké expedice na Špicberky i do Antarktidy.

 

Přijď na den otevřených dveří na přírodovědecké fakultě: 21. 1. 2017 a 24. 1. 2017, přidej se k události na Facebooku a sleduj novinky k DOD.

MUNI má obrovskou nabídku, ze které si vybere každý. Čeká na tebe 1300 oborů a kombinací. PROHLÉDNOUT SI OBORY

Další zajímavé články

Politologové pomáhali s kampaněmi v Americe

Když se ve škole mluví o politických kampaních, dávají vyučující studentům politologie za vzor Spojené státy americké. A protože zkušenosti se nejlépe získávají praxí, domluvila katedra politologie fakulty sociálních studií dvěma studentům měsíční stáž... Číst více

Lékařská fakulta

Když si někdo rozbije koleno, ostatní se otáčí, ale ty vytahuješ obinadlo? Tak to si určitě troufneš i na tuhle fakultu. Číst více

První dojem z Antarktidy? Pevná půda pod nohama

Geograf  Filip Hrbáček se o polární oblasti a výzkum klimatu zajímal už na střední škole. Na Masarykovu univerzitu sice původně nastoupil na obor učitelství geografie a historie, ale velmi brzy se zaměřil jen na fyzickou geografii a začal se zajímat o Antarktidu,... Číst více