Některé lidi fascinuje příroda, jiní si ale při pohledu na ni pokládají otázky typu proč a jak. Pokud patříš k těm druhým, tady se najdeš.

Globální změna klimatu, znečištění životního prostředí, vznik rakoviny, příčiny zemětřesení nebo genetický původ Evropanů. To jsou ochutnávky z témat, kterým se věnují odborníci na přírodovědecké fakultě a kterým se můžeš věnovat i ty. Vybírat můžeš z řady oborů od matematiky a fyziky až po chemii a biologii. Stát se z tebe může vyhledávaný expert i středoškolský učitel.

Vedle přednášek a seminářů, které se odehrávají ve dvou areálech fakulty (jeden v kampusu a druhý v centru města), tráví studenti hodně času v laboratořích a za praktickými cvičeními míří i do terénu. Díky různým kurzům máš možnost vyjet i do zahraničí, každý rok například vyráží vybraní studenti spolu s vyučujícími z kurzu Polární ekologie provádět výzkumy na Špicberky a někteří se dostanou i na polární stanici v Antarktidě.

Studenti se také každý rok v září intenzivně zapojují do organizace akce Noc vědců, kde pomáhají s popularizací vědy. A cestovatelští nadšenci si určitě oblíbí Cestovatelské středy, kde si vysokoškoláci a učitelé vykládají o tom, kam vyrazili do světa, třeba i za poznáváním fauny a flóry.

Budova Přírodovědecké fakulty MU v univerzitním kampuse

Proč sis vybral přírodovědeckou fakultu?
Mám rád biologii a chemii a fakulta nabízela obor, ve kterém se dá obojí užitečně skloubit.

Co tě v prváku příjemně překvapilo?
Příjemně mě překvapilo dobré vybavení školy a vstřícní vyučující. Vždycky se nám snažili pomoci.

Co bys poradil těm, kteří se na fakultu hlásí?
Aby se pořádně připravili na přijímací zkoušky a nenechali nic náhodě. A najděte si během letních prázdnin čas i na školu.

Nabídku oborů, které můžeš studovat na přírodovědecké fakultě najdeš na univerzitním webu.

Na Muni přihlášku můžeš podat do 28. 2. 2017. 

Adam Janotík, student biochemie z Moravan

Fakultní odborníci i šikovní studenti míří každý rok na vědecké expedice na Špicberky i do Antarktidy.

 

Přijď na den otevřených dveří na přírodovědecké fakultě: 21. 1. 2017 a 24. 1. 2017, přidej se k události na Facebooku a sleduj novinky k DOD.

MUNI má obrovskou nabídku, ze které si vybere každý. Čeká na tebe 1300 oborů a kombinací. PROHLÉDNOUT SI OBORY

Další zajímavé články

Vloni stáž v Googlu, letos ve Facebooku

Loňské léto ho pozvala na stáž společnost Google, to letošní strávil na centrále Facebooku v USA. Jozef Marko, dvacetiletý student třetího ročníku informatiky, tak dostal možnost porovnat práci v předních světových IT firmách. Číst více

Studentské spolky

Kdo chce na vysoké škole žít, a ne jen přežívat, ten se může na Muni zapojit do aktivit některého z desítek studentských spolků. Je to dobrý způsob, jak získat nové dovednosti, praxi a taky poznat zajímavé lidi. Tady je jen ochutnávka z toho, co na Masarykově... Číst více

Přírodovědecká fakulta

Některé lidi fascinuje příroda, jiní si ale při pohledu na ni pokládají otázky typu proč a jak. Pokud patříš k těm druhým, tady se najdeš. Číst více