Znáš svoje práva a nemáš rád nespravedlnost? Na právnické fakultě tě připraví na cestu soudce i advokáta.

Studovat právo v hlavním městě české justice by chtěl každý. V Brně se ti to může splnit. Fakulta se nachází v centru města kousek od Ústavního, Nejvyššího i Nejvyššího správního soudu, je tu Kancelář veřejného ochránce práv i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Nejen že tě budou učit odborníci, kteří tam pracují, ale budeš k nim vedle řady brněnských advokátních kanceláří moct i chodit na praxi.

Fakulta se pravidelně umisťuje na samé špičce žebříčků českých právnických fakult. Kvalitní učitelský sbor, složený z předních akademiků i odborníků z praxe, neklade takový důraz na schopnost znát zpaměti stohy předpisů, ale více ocení schopnost právnicky myslet a umět vyhledávat informace. Sloužit ti k tomu bude mimo jiné rozrůstající se digitální knihovna, která v elektronické podobě nabízí řadu současných i historických materiálů.

Díky volitelným předmětům se navíc můžeš specializovat na vybranou oblast práva už během studia. Ve výběrových seminářích se naučíš tvořit obchodní smlouvy pro velké společnosti, zjistíš více o právu informačních technologií a v kurzu Mediální právo zase nahlédneš do zákulisí médií.

Každoročně na fakultu přijíždějí také odborníci, kteří zejména na speciálních kurzech nebo na konferencích a přednáškách se studenty diskutují o aktuálních mezinárodních tématech. Ostatně ani ty nemusíš studovat jen v Česku. Můžeš získat stipendium a odjet na semestr až dva do zahraničí za studiem nebo na stáž.

Budova Právnické fakulty MU

Anna Baldrmannová, studenta práva z Brna

Proč sis vybrala právnickou fakultu?
Vzala jsem to vylučovací metodou, protože jsem přesně nevěděla, co chci dělat, a dopadlo to dobře. Na fakultě mě to baví.

Co tě v prváku příjemně překvapilo?
Skvělí lidé, žádní namyšlení právníci, jak si někteří myslí. Čekala jsem taky, že to bude aspoň ze začátku dost anonymní, ale člověk jde na jeden seznamovák, potká pár lidí, večer jde do hospody a potká další. Teď je to hned příjemnější, když jdu po chodbě a potkávám známé tváře, mám si komu postěžovat na zkoušky a jít s kým na kafe.

Co bys poradila těm, kteří se na fakultu hlásí?
Každý musí přijít sám na to, jak se ideálně připravit na přijímačky, ale hlavní je se toho nebát. A těšit se na první semestr, kdy bude plno akcí a všechno pro tebe bude nové, takže si to maximálně užiješ!

Nabídku oborů, které můžeš studovat na právnické fakultě najdeš na univerzitním webu.

Na Muni přihlášku můžeš podat do 28. 2. 2017.

Čerstvé rozsudky ve výuce. To je specialita fakulty, na které učí celá řada soudců či asistentů Ústavního nebo Nejvyššího správního soudu.

Přijď na den otevřených dveří na právnické fakultě: 17. 1. 2017, přidej se k události na Facebooku a sleduj novinky k DOD.

MUNI má obrovskou nabídku, ze které si vybere každý. Čeká na tebe 1300 oborů a kombinací. PROHLÉDNOUT SI OBORY

Další zajímavé články

TSP: Numerické myšlení

Vyzkoušej si modelové příklady a procvič numerické myšlení. Číst více

TSP: Kritické myšlení

Vyzkoušej si modelové příklady a procvič kritické myšlení. Číst více

Fakulta sportovních studií

Nemůžeš žít bez pohybu? Právě na této fakultě ti ukážou, že sport může být součástí tvého života už napořád. Číst více