Chceš být u toho, když se formují příští generace? Na pedagogické fakultě tě naučí, jak se stát dobrým učitelem.

Budoucím učitelům nabízí fakulta všechny představitelné obory a kombinace. Vedle fyziky, chemie, dějepisu, občanské výchovy i řadu cizích jazyků a další obory, které se vyučují na základních školách. Vzdělání zde dostanou i budoucí sociální a speciální pedagogové.

Studenti se pohybují hlavně po čtyřech budovách rozmístěných kousek od sebe v ulici Poříčí v centru Brna, kousek od řeky Svratky. V areálu fakulty je velké sportoviště a nově otevřená čtyřpodlažní knihovna, v níž jsou k dispozici počítače i menší seminární místnosti pro skupinové studium.

Studijní katalog fakulty je plný nejrůznějších předmětů, díky nimž si můžeš rozšířit obzory i mimo svůj obor. Zajímavé můžou být předměty jako Improvizace a drama v angličtině, Deskové hry ve výuce cizího jazyka nebo Romský jazyk.

Čeká tě povinná praxe na základních školách, ale zapojit se můžeš třeba do doučování sociálně znevýhodněných dětí nebo do různých mezinárodních vzdělávacích projektů od Afriky až po Ukrajinu.

Na fakultě se koná spousta výstav, literárních večerů, sportovních akcí a divadelních a hudebních projektů. Nenech si ujít třeba Týden výtvarné kultury nebo vystoupení univerzitních mažoretek či pěveckého sboru, jednoho z nejlepších amatérských hudebních těles v Česku. Přidat se můžeš ostatně i ty.

Moderní prostory knihovny Pedagogické fakulty MU

Proč sis vybral pedagogickou fakultu?
Velice pozitivní ohlasy, kvalitní zázemí, velké množství oborů a jejich kombinací.

Co tě v prváku příjemně překvapilo?
Příjemnost vyučujících a přátelský, pozitivní přístup.

Co bys poradil těm, kteří se na fakultu hlásí?
S kávou v ruce a úsměvem na tváři jde zvládnout všechno.

Nabídku oborů, které můžeš studovat na pedagogické fakultě najdeš na univerzitním webu.

Na Muni přihlášku můžeš podat do 28. 2. 2017.

Štěpán Tichý, student anglického jazyka a literatury

Velké množství studentské praxe a cílená příprava budoucích pedagogů na inkluzi patří mezi klíčové přednosti fakulty.

Přijď na den otevřených dveří na pedagogické fakultě: 4. 2. 2017, přidej se k události na Facebooku a sleduj novinky k DOD.

MUNI má obrovskou nabídku, ze které si vybere každý. Čeká na tebe 1300 oborů a kombinací. PROHLÉDNOUT SI OBORY

Další zajímavé články

10 věcí, které tě budou na Brně bavit

Znáš moravskou metropoli jen podle názvu filmu Nuda v Brně? Nevěř tomu. Stovky tisíc studentů před tebou, které se v moravské metropoli vystřídaly, svědčí o pravém opaku. Brno není místo, do kterého se zamiluješ na první pohled, ale už na ten druhý zjistíš,... Číst více

Zahraniční zkušenost ti změní život

Jedna z věcí, na kterou absolventi vysokých škol často vzpomínají, jsou zahraniční studijní pobyty. Vyjet na ně může každý, stačí vyplnit přihlášku a úspěšně projít výběrovým řízením. V praxi to ale znamená, že kdo jen trochu chce, ten jede. Číst více

První dojem z Antarktidy? Pevná půda pod nohama

Geograf  Filip Hrbáček se o polární oblasti a výzkum klimatu zajímal už na střední škole. Na Masarykovu univerzitu sice původně nastoupil na obor učitelství geografie a historie, ale velmi brzy se zaměřil jen na fyzickou geografii a začal se zajímat o Antarktidu,... Číst více