Díváš se na svět v souvislostech? Láká tě poznávání domácích i cizích kultur? Na filozofické fakultě ti otevřou další obzory.

Na největší fakultě Masarykovy univerzity najdou své místo ti, kteří se chtějí stát experty na jazyky všeho druhu, od ukrajinštiny až po katalánštinu, stejně jako ti, které zajímá historie kultur, náboženství či civilizací.

Studijní katalog navíc obsahuje tisíce zajímavých předmětů a nic člověka nenutí zůstávat uzavřený jen ve svých disciplínách. Nauč se orientovat v záplavě dat třeba v kurzu práce s informacemi, zjisti, jestli se blíží konec světa, nebo si zapiš třeba kurz japonštiny. Omezuje tě jen vlastní fantazie.

Praxi můžeš absolvovat v celé řadě partnerských institucí, nebo se zapoj do výzkumu přímo na fakultě. Třeba v laboratoři, kde psychologové a religionisti pracují s průkopnickými experimentálními metodami.

Středobodem fakulty, jejíž nedávno rekonstruované budovy se nacházejí jen kousek od sebe v centru Brna, je čtyřpatrová knihovna, kde najdeš tisíce knih i místo pro klidné studium. Každý semestr knihovna vypisuje nejrůznější semináře a workshopy, kde tě naučí pracovat s předplacenými elektronickými zdroji nebo jak je správně citovat.

A ani o kulturní život tu není nouze. Na fakultě působí Nadační fond studentů Filozofické fakulty, který každoročně organizuje listopadový lampionový průvod Brnem, ples studentů nebo party Semestrend. Nechybí ani divadelní soubory, které hrají v různých světových jazycích – třeba studentské anglické divadlo nedávno oslavilo už padesát let své existence. Přidej se taky.

Areál Filozofické fakulty MU - pohled na knihovnu

Roman Hlavačka, student dějin starověku a historie z Podzámčí

Proč sis vybral filozofickou fakultu?
Jednoduše proto, že zde byl obor, který jsem chtěl studovat. Jinde jsem ho nenašel.

Co tě v prváku příjemně překvapilo?
Přístup učitelů, který je opravdu báječný. Trochu jsem se obával těch mýtů o neochotě učitelů, jimiž jsou strašeni prváci. Naštěstí tomu tak není.

Co bys poradil těm, kteří se na fakultu hlásí?
Po přijetí na univerzitu se rychle nauč pracovat s Informačním systémem MU. Ušetří ti to pak hodně nadávání.

Nabídku oborů, které můžeš studovat na filozofické fakultě najdeš na univerzitním webu.

Na Muni přihlášku můžeš podat do 28. 2. 2017

Experimentální metody mají své místo i v humanitních vědách. V nových laboratořích Hume lab s nimi pracují třeba psychologové a religionisté.

 

Přijď na den otevřených dveří na filozofické fakultě: 20. 1. 2017, přidej se k události na Facebooku a sleduj novinky k DOD.

MUNI má obrovskou nabídku, ze které si vybere každý. Čeká na tebe 1300 oborů a kombinací. PROHLÉDNOUT SI OBORY

Další zajímavé články

Jak zvládnout přijímačky

Pokud se chceš stát studentem Masarykovy univerzity, na většině oborů tě neminou takzvané Testy studijních předpokladů (TSP). Fungují jako jednotné přijímací řízení pro všechny fakulty s výjimkou lékařské. Možností, jak se dostat na Muni, je ale daleko... Číst více

Bez praxe z vysoké nelez

Při studiu na univerzitě, jak brzo zjistíš, nezáleží v prvé řadě na tom, jak skvělé známky dostaneš u zkoušek, ale především na tom, jaké se ti podaří získat znalosti, dovednosti a taky zkušenosti. Mít červený diplom za samé jedničky rozhodně není od věci,... Číst více

Studentské spolky

Kdo chce na vysoké škole žít, a ne jen přežívat, ten se může na Muni zapojit do aktivit některého z desítek studentských spolků. Je to dobrý způsob, jak získat nové dovednosti, praxi a taky poznat zajímavé lidi. Tady je jen ochutnávka z toho, co na Masarykově... Číst více