Nemůžeš žít bez pohybu? Právě na této fakultě ti ukážou, že sport může být součástí tvého života už napořád.

Někdy se jí taky říká fakulta splněných snů. Je proslulá svou rodinnou atmosférou a tím, že mezi studenty a pedagogy panují velmi dobré vztahy.

Oblast sportu se rychle rozvíjí a poptávka po odbornících na zdravý životní styl, fitness a trenérství roste. Nejmladší fakulta Masarykovy univerzity proto připravuje nejen budoucí učitele tělesné výchovy, ale i sportovní trenéry, rozhodčí, odborníky na regeneraci a výživu nebo fyzioterapeuty či zaměstnance bezpečnostních složek a manažery ve sportu.

V prostorách univerzitního kampusu v Bohunicích, kde fakulta sídlí, se nachází velká sportovní hala a několik specializovaných tělocvičen stejně jako učebny a laboratoře. Některé předměty, například plavání a atletika, se vyučují na dalších místech v Brně.

Pokud budeš stát o to proniknout trochu hlouběji do zákonitostí pohybu, můžeš se zapojit i do výzkumu. Experti se na fakultě zabývají třeba analýzou lidské chůze a podílí se na vývoji zdravotní obuvi.

Studenti absolvují praktické stáže doma i v zahraničí. Mnozí se účastní sportovních turnajů vysokých škol po celém světě a někteří dokonce startovali i na letní olympiádě v brazilském Riu.

Budova Fakulty sportovních studií MU

Simona Tvrdá, studentka tělesné výchovy a sportu z Kudlovic

Proč sis vybrala fakultu sportovních studií?
Kvůli městu nebo lidem, které jsem v Brně znala. Každopádně sportovka byla moje první a jediná volba. Říkala jsem si, že vysoká škola by mě měla obohatit o to, co mě zajímá, baví, a něco mi předat. No a přesně to jsem tu našla.

Co tě v prváku příjemně překvapilo?
To je jednoduché. Úžasní studenti, s nimiž jsme vytvořili takovou jednu velkou partu. Rodinná a pohodová atmosféra mezi námi a učiteli. Nabídka všelijakých kurzů, které mě zase o kus posunou dopředu, a v neposlední řadě velice hezká mužská část fakulty.

Co bys poradila těm, kteří se na fakultu hlásí?
Rozhodně nepodceňujte přípravu na přijímací zkoušky. Člověk jen tak nezaplave dobrý čas a neskočí přemet bez tréninku. Udělejte vše, co můžete, protože toho nebudete litovat a fakulta vám to mockrát vrátí tím, jak dobře na ní je.

Nabídku oborů, které můžeš studovat na fakultě sportovních studií najdeš na univerzitním webu.

Na Muni přihlášku můžeš podat do 28. 2. 2017. 

 

Na fakultě učí řada skvělých bývalých sportovců. Třeba Zuzana Hlavoňová, jediná Češka, která kdy ve skoku do výšky překonala dva metry.

 

Přijď na den otevřených dveří na fakultě sportovních studií:
31. 1. 2017, přidej se k události na Facebooku a sleduj novinky k DOD.

MUNI má obrovskou nabídku, ze které si vybere každý. Čeká na tebe 1300 oborů a kombinací. PROHLÉDNOUT SI OBORY

Další zajímavé články

TSP: Analytické myšlení

Vyzkoušej si modelové příklady a procvič analytické myšlení. Číst více

Právnická fakulta

Znáš svoje práva a nemáš rád nespravedlnost? Na právnické fakultě tě připraví na cestu soudce i advokáta. Číst více

Fakulta sociálních studií

Fascinuje tě, jak funguje lidská společnost? Chceš vidět do lidí? Právě na téhle fakultě tě naučí vyznat se v dnešním světě. Číst více