Nemůžeš žít bez pohybu? Právě na této fakultě ti ukážou, že sport může být součástí tvého života už napořád.

Někdy se jí taky říká fakulta splněných snů. Je proslulá svou rodinnou atmosférou a tím, že mezi studenty a pedagogy panují velmi dobré vztahy.

Oblast sportu se rychle rozvíjí a poptávka po odbornících na zdravý životní styl, fitness a trenérství roste. Nejmladší fakulta Masarykovy univerzity proto připravuje nejen budoucí učitele tělesné výchovy, ale i sportovní trenéry, rozhodčí, odborníky na regeneraci a výživu nebo fyzioterapeuty či zaměstnance bezpečnostních složek a manažery ve sportu.

V prostorách univerzitního kampusu v Bohunicích, kde fakulta sídlí, se nachází velká sportovní hala a několik specializovaných tělocvičen stejně jako učebny a laboratoře. Některé předměty, například plavání a atletika, se vyučují na dalších místech v Brně.

Pokud budeš stát o to proniknout trochu hlouběji do zákonitostí pohybu, můžeš se zapojit i do výzkumu. Experti se na fakultě zabývají třeba analýzou lidské chůze a podílí se na vývoji zdravotní obuvi.

Studenti absolvují praktické stáže doma i v zahraničí. Mnozí se účastní sportovních turnajů vysokých škol po celém světě a někteří dokonce startovali i na letní olympiádě v brazilském Riu.

Budova Fakulty sportovních studií MU

Ondřej Vařecha, student animátorství sportovních aktivit z Dřevohostic

Co ti přišlo nejtěžší na přijímačkách?
Těžké nakonec nebylo nic, ale trochu stresující je jediný pokus na testy TSP.

Jaká tři slova charakterizují tvoje ráno na fakultě?
Pohodička, zábava a kamarádi.


Jaká je tvoje nejoblíbenější část studentského dne?
Když tady studujete, máte oblíbený celý den – ani nevíte, že jste ve škole, prostě sportujete, pak si dáte jídlo, nějaký teoretický předmět a večer hurá do města.

Když se v pondělí vzbudíš, na co se nejvíc těšíš?
V pondělcích jsem oproti střední zaznamenal největší rozdíl. Pondělí na střední byl fakt zlý den. Na vysoké je pondělí den jako každý jiný, takže
nemůžu říct, že se těším na pátek.

Nabídku studijních programů, které můžeš studovat na fakultě sportovních studií najdeš na univerzitním webu.

Na Muni přihlášku můžeš podat do 28. 2. 2019. 

 

Na fakultě učí řada skvělých bývalých sportovců. Třeba Zuzana Hlavoňová, jediná Češka, která kdy ve skoku do výšky překonala dva metry.

 

Přijď na den otevřených dveří na fakultě sportovních studií:
24. 1. 2019, přidej se k události na Facebooku a sleduj novinky k DOD.

MUNI má obrovskou nabídku, ze které si vybere každý. Čeká na tebe 1300 oborů a kombinací. PROHLÉDNOUT SI OBORY

Další zajímavé články

První dojem z Antarktidy? Pevná půda pod nohama

Geograf  Filip Hrbáček se o polární oblasti a výzkum klimatu zajímal už na střední škole. Na Masarykovu univerzitu sice původně nastoupil na obor učitelství geografie a historie, ale velmi brzy se zaměřil jen na fyzickou geografii a začal se zajímat o Antarktidu,... Číst více

10 věcí, které tě budou na Brně bavit

Znáš moravskou metropoli jen podle názvu filmu Nuda v Brně? Nevěř tomu. Stovky tisíc studentů před tebou, které se v moravské metropoli vystřídaly, svědčí o pravém opaku. Brno není místo, do kterého se zamiluješ na první pohled, ale už na ten druhý zjistíš,... Číst více

Na vysoké se neboj experimentovat

Stanislavu Gálikovi se daří, na co sáhne. Časopis Forbes ho za to vloni vybral do skupiny elitních Čechů v anketě 30 pod 30. Krátce po škole Gálik výhodně prodal luxusní krejčovství, které založil jako student. Pak šéfoval organizaci Unifer, která dává... Číst více