Fascinuje tě, jak funguje lidská společnost? Chceš vidět do lidí? Právě na téhle fakultě tě naučí vyznat se v dnešním světě.

Jedna z nejlépe hodnocených sociálněvědních škol v Česku láká všechny, kteří se chtějí zaměřit na člověka a společnost.

Především zdejší sociologie a psychologie pravidelně vítězí v žebříčcích vysokých škol. Na práci v médiích zase připravuje praktické studium žurnalistiky se špičkově vybaveným televizním studiem a internetovým rádiem. Skvělou pověst mají i další obory – vzdělávají se zde budoucí politologové, experti na mezinárodní vztahy, sociální pracovníci, environmentalisté a další.

Fakulta se může chlubit pestrou mezinárodní atmosférou. Studují na ní nejen desítky lidí z celého světa, ale na fakultu přijíždějí učit i špičkoví experti ze zahraničí, včetně amerických profesorů. I domácí studenti hodně cestují. Díky nejrůznějším stipendijním programům jich do zahraničí míří za dalším vzděláváním a za zajímavou praxí nejvíc ze všech fakult Masarykovy univerzity.

Zdejší vysokoškoláci patří mezi vůbec nejaktivnější studenty na univerzitě, a tak na fakultě působí nejvíc studentských spolků, od časopisu Halas až po debatní klub. V atriu fakulty se pořádají nejrůznější výstavy a happeningy. Nudit se tu rozhodně nebudeš!

Budova Fakulty sociálních studií MU

Kdo ti byl inspirací při výběru oboru studia?
Inspiroval mě můj bratr, který tu studuje už čtvrtým rokem.

Na co ses nejvíc těšil?
Na všechno, co souvisí se studiem. Hlavně na šanci získat nové vědomosti a zkusit si žít daleko od domova.

Co ti přišlo nejtěžší na přijímačkách?
Nejtěžší část přijímaček bylo našprtání se na ZSV část Scio testů.

Kdybys nestudoval na fakultě sociálních studií, co bys teď dělal? 
Nejspíš bych v zahraničí vydělával na to, abych na FSS mohl studovat následující rok.

Nabídku oborů, které můžeš studovat na fakultě sociálních studií najdeš na univerzitním webu.

Na Muni přihlášku můžeš podat do 28. 2. 2018.

 

Lukáš Klocek, student sociologie z Opavy

Proměny české společnosti, chování lidí na internetu, každodenní sledování médií nebo posouvání hranice dospělosti. To je jen ochutnávka témat ze zdejších výzkumů.

 

Přijď na den otevřených dveří na fakultě sociálních studí: 19. 1. 2018 a 20. 1. 2018, přidej se k události na Facebooku a sleduj novinky k DOD.

MUNI má obrovskou nabídku, ze které si vybere každý. Čeká na tebe 1300 oborů a kombinací. PROHLÉDNOUT SI OBORY

Další zajímavé články

Na vysoké se neboj experimentovat

Stanislavu Gálikovi se daří, na co sáhne. Časopis Forbes ho za to vloni vybral do skupiny elitních Čechů v anketě 30 pod 30. Krátce po škole Gálik výhodně prodal luxusní krejčovství, které založil jako student. Pak šéfoval organizaci Unifer, která dává... Číst více

Zahraniční zkušenost ti změní život

Jedna z věcí, na kterou absolventi vysokých škol často vzpomínají, jsou zahraniční studijní pobyty. Vyjet na ně může každý, stačí vyplnit přihlášku a úspěšně projít výběrovým řízením. V praxi to ale znamená, že kdo jen trochu chce, ten jede. Číst více

Lékařská fakulta

Když si někdo rozbije koleno, ostatní se otáčí, ale ty vytahuješ obinadlo? Tak to si určitě troufneš i na tuhle fakultu. Číst více