Informatika je obor, který od svého startu ještě neměl čas zpomalit. Pokud i ty jedeš na IT vlně, které patří budoucnost, patříš právě sem.

Na Masarykově univerzitě jsme tušili, kam se svět ubírá, a tak jsme fakultu informatiky v roce 1994 založili jako vůbec první samostatnou informatickou fakulta v Česku. Začali jsme taky rychle chápat, že IT není jenom pro kluky, a tak se dnes můžeme chlubit tím, že holka je tu každý pátý vysokoškolák.

Na fakultě je sedmnáct laboratoří zabývajících se vším, od kryptografie po zpracování přirozeného jazyka. Unikátem je takzvané KYPO neboli Kybernetický polygon, v němž se na simulovaných kyberútocích školí nejen studenti, ale i špičkoví bezpečnostní experti. Součástí areálu je i vědeckotechnický park CERIT, ve kterém sídlí spousta firem provázaných s výukou.

Už v průběhu bakalářského studia se tak můžeš zapojit do řešení skutečných problémů a úkolů z praxe. Fakulta spolupracuje s více než třiceti průmyslovými partnery a studenti díky tomu každoročně ve spolupráci s firmami obhájí přes sto závěrečných prací.

A protože není možné žít jen z IT, na konci jarního semestru se na fakultě vždy koná filmový festival, na němž studenti představují svou autorskou tvorbu. Pokud tě nebaví točit filmy, můžeš třeba nastudovat divadelní hru a po dvou semestrech ji předvést spolužákům.

Zbrusu nová budova Fakulty informatiky MU

Markéta Kučerová, studentka aplikované informatiky z Uherského Hradiště

Co ti přišlo nejtěžší na přijímačkách?
Vědomí, že přijímačky jsou jenom první krok, vlastně ten nejsnazší.

Máš už za sebou nějaké praktické zkušenosti?
Ve škole máme hodně praktických projektů z programování a ve volném čase se věnuju tvorbě grafického designu pro neziskovky.

Jaká tři slova charakterizují tvoje ráno na fakultě?
Kafe, kocovina a počítač. V libovolném pořadí. 

Jaká je tvoje nejoblíbenější část studentského dne?Proč sis vybrala fakultu informatiky?
Každá taková, kdy se dostanu k tématu, které mě opravdu zajímá a utvrzuje mě v tom, že studuju správný obor. Třeba když se v rámci studia dostanu na nějakou zajímavou akci nebo se setkám s někým inspirativním.

Nabídku oborů, které můžeš studovat na fakultě informatiky najdeš na fakultním webu.

Na Muni přihlášku můžeš podat do 28. 2. 2018.

Na fakultě byl nedávno otevřen trenažér pro kybernetické útoky, na kterém cvičí obranu IT infrastruktury i Národní bezpečností úřad.

 

Přijď na den otevřených dveří: 16. 2. 2018, přidej se k události na Facebooku a sleduj novinky k DOD.

MUNI má obrovskou nabídku, ze které si vybere každý. Čeká na tebe 1300 oborů a kombinací. PROHLÉDNOUT SI OBORY

Další zajímavé články

Vědkyní už na střední

Vyjasnit si, na jakou školu chce člověk po gymplu pokračovat, není jen tak. Bára Čechová si ale byla tak jistá, že podala jedinou přihlášku – na medicínu na Masarykově univerzitě. K rozhodnutí jí pomohla účast ve Středoškolské odborné činnosti (SOČ).... Číst více

Filozofická fakulta

Díváš se na svět v souvislostech? Láká tě poznávání domácích i cizích kultur? Na filozofické fakultě ti otevřou další obzory. Číst více

10 věcí, které tě budou na Brně bavit

Znáš moravskou metropoli jen podle názvu filmu Nuda v Brně? Nevěř tomu. Stovky tisíc studentů před tebou, které se v moravské metropoli vystřídaly, svědčí o pravém opaku. Brno není místo, do kterého se zamiluješ na první pohled, ale už na ten druhý zjistíš,... Číst více