Peníze hýbou světem. Chceš hýbat penězi? Pak patříš právě na tuhle fakultu.

Zákonitostmi fungování ekonomiky a veřejné správy, principy finančních trhů nebo mana- gementem firem tě provedou na ekonomicko-správní fakultě. Fakulta je zároveň skvělým startem pro tvou kariéru. Ať už si vybereš kterýkoliv obor, studium se ti podaří propojit s praxí a posuneš se v cizích jazycích. Navíc ti jako málokterá škola v Česku nabídne možnost studovat ekonomické vědy v kombinaci s obory z dalších fakult.

Hospodářskou politiku, ekonomii nebo veřejnou politiku a správu a další obory můžeš snadno kombinovat s jazykovými obory, s aplikovanou matematikou nebo politologií. Záleží jen na tobě, kde vidíš svoji budoucnost.

Výběrový projekt Top Students Centre organizuje specializované přednášky, workshopy a semináře vedené odborníky z firem. Studentské spolky jako Klub investorů, Students&Company a One of Kind zase pořádají přednášky s inspirativními lidmi a různé kulturní akce. A ani o praxi nebudeš mít nouzi. Řada soukromých firem i veřejných institucí patří na seznam partnerů fakulty.

Ekonomicko-správní fakulta, která slaví 25 let od založení, sídlí v moderní budově kousek od centra města u brněnského výstaviště. Kromě počítačových učeben a míst ke skupinovému studiu má fakulta i multimediální knihovnu s přístupem k elektronickým zdrojům. Špičkový databázový systém Bloomberg ti umožní pracovat s daty ze světových finančních trhů. Hned vedle je menza, koleje i univerzitní tělocvična.

Moderní prostory knihovny na Ekonomicko-správní fakultě MU

Jak jsi hledala motivaci při přípravě na přijímačky?
Motivaci jsem nikde hledat nemusela. Opravdu jsem chtěla studovat na ekonomce, a tak jsem do toho dala maximum a ono to vyšlo!

Co ti přišlo nejtěžší na přijímačkách?
Nejtěžší byl rozhodně kulturní přehled v TSP. Na ostatní části se totiž dá celkem připravit, ale kulturní přehled buď máte, nebo nemáte.

Jaká tři slova charakterizují tvoje ráno na fakultě?
Jsou to taková naše 3K: kopec, křesílka a kafe.

Jaká je tvoje nejoblíbenější část studentského dne?
Nejspíš oběd, protože v naší menze vaří opravdu dobře a není nic lepšího než poobědvat s kamarády.

Nabídku studijních programů, které můžeš studovat na ekonomicko-správní fakultě najdeš na univerzitním webu.

Na Muni přihlášku můžeš podat do 28. 2. 2019.

Lucie Pražáková, studentka veřejné ekonomiky a správy z Valtic

Studenti fakulty můžou využívat terminálu Bloomberg, ze kterého se dostanou k datům z finančních trhů celého světa.

 

Přijď na den otevřených dveří na ekonomicko správní fakultě: 21. 1. 2019!

MUNI má obrovskou nabídku, ze které si vybere každý. Čeká na tebe 1300 oborů a kombinací. PROHLÉDNOUT SI OBORY

Další zajímavé články

TSP: Kulturní přehled

Vyzkoušej si modelové příklady a procvič kulturní přehled. Číst více

TSP: Numerické myšlení

Vyzkoušej si modelové příklady a procvič numerické myšlení. Číst více

Studentské spolky

Kdo chce na vysoké škole žít, a ne jen přežívat, ten se může na Muni zapojit do aktivit některého z desítek studentských spolků. Je to dobrý způsob, jak získat nové dovednosti, praxi a taky poznat zajímavé lidi. Tady je jen ochutnávka z toho, co na Masarykově... Číst více